Baza projektów domów i rezydencji
Dom jednorodzinny projekty

Archiwum z Sierpień, 2015

Praca architekta

31 sierpnia 2015

Praca architekta  Architekt ma bardzo ważną i odpowiedzialną pracę, gdyż robi projekty domów, w których będziemy mieszkać wraz ze swoją rodziną. Żeby pracować w zawodzie architekta konieczne jest ukończenie odpowiedniej szkoły wyższej i uzyskać dyplom. Jest, to trudny, lecz dający ogromną satysfakcję zawód, Architekci tworzą projekty domów, co z reguły sprawia im wielką przyjemność. Zazwyczaj posiadają swoje biuro i przyjmują w nim swoich klientów. Bardzo opłacalny zawód pod warunkiem, że ma się dryg do projektowania i lubi się, to co się robi. Jeśli ktoś jest dobry w swoim fachu, to bardzo szybko rozniesie, to się po mieście. Dzięki takiemu szeptanemu marketingowi, architekt zyskuje w krótkim czasie bardzo wielu nowych klientów. Nawet najwyższe ceny nikogo nie odstraszą, gdy zobaczą projekt domu znajomych lub kogoś z rodziny. Nie każdy nadaje się do tego zawodu, ponieważ potrzebna jest w nim przestrzenna wyobraźnia i ogromna kreatywność. Nie mogą się co chwilę powtarzać te same projekty, ponieważ stracimy klientów. Trzeba być twórczym i wykonywać projekty domów w oparciu o informacje otrzymane od swoich klientów. Ich zdanie jest dla architekta bardzo istotne, gdyż, to właśnie im musi odpowiadać realizowany projekt w stu procentach. Oczywiście nie wszystko może być wykonane tak jak byśmy tego chcieli, lecz od tego mamy architekta żeby pomógł nam wymyślić lepsze rozwiązanie problemu. Architekt ma w małym paluszku wszystkie normy budowlane i nimi się kieruje. W dzisiejszych czasach nie ma zbyt wielu, dobrych architektów, dlatego warto jest się kształcić w tym kierunku, ponieważ, to bardzo dochodowy zawód.

Kategorie: Architekt | Tagi: , ,

Dom parterowy, czy z użytkowym poddaszem?

30 sierpnia 2015

Dom parterowy, czy z użytkowym poddaszem? Wiele osób zastanawia się, czy zdecydować się na budowę domu parterowego, czy takiego z użytkowym poddaszem. Każdy z nas marzy o własnym miejscu na ziemi, ale niestety nie każdy może spełnić swoje marzenie o własnym domu. Jego budowa jest dosyć kosztowna i najnormalniej w świecie nie każdy może sobie na nią pozwolić. Wiele osób zastanawia się, czy zdecydować się na dom parterowy, czy też wybrać dom z użytkowym poddaszem. To co przemawia na korzyść domu parterowego to przedewszystkim cena. Z pewnością będzie on tańszy. Wszystkie z pomieszczeń będą na jednym poziomie. Odpadną schody, które jak wiadomo nie należą do tanich inwestycji. Należy zadać sobie tylko pytanie, czy chcemy mieć wszystko na jednym poziomie, czy też wolimy oddzielić część użytkową od części sypialnej. Decydując się na dom parterowy rozmieszczenie nie zawsze będzie nam odpowiadało. Wiadomo każdy chciałby dużą przestronną sypialnię z oddzielnym wejściem. Wybór domu uzależniony jest również od wielkości działki. Jeżeli działka jest mała ciężko nam będzie wydbudować parterówkę. Taki dom musi mieć większe rozmairy niż dom z użytkowym poddaszem i na małej działce nam się nie zmieści. Działka ogranicza nasz wybór. Jeżeli mamy dużą działkę możemy postawić taki dom jaki tylko nam się podoba. Nie musimy liczyć się z jego wymiarami, gdyż bez problemu zmieści nam się na działce. Jeżeli mamy dzieci, warto wybrać dom z użytkowym poddaszem.

Kategorie: Mój dom | Tagi: , ,

Różne typy domów

29 sierpnia 2015

Różne typy domów Planujesz budowę domu? Istnieje wiele planów, które można wykorzystać. Oto niektóre z najlepszych. Pierwszy projekt charakteryzuje się budową domu, który jest w kształcie prostokąta i jest wyposażony w dodatkowy ganek. Istnieje również komin środku i przednie drzwi, które są umieszczone na środku domu. Dach jest stromy, a okna są podwójne. Plan ten jest również nazywany plan 1 1/2, ponieważ wewnętrzne pokoje na drugim piętrze są układu skrzynkowego. Strych sprawia, że dom ma kształt kwadratu. Drugi plan. Jest on bardzo podobny do planu poprzedniego, ale z kilkoma modyfikacjami. Modyfikacje obejmują: Większe, bardziej nowoczesne okna wykonane z tradycyjnych szyb. Pełny dach wielopoziomowy, który jest podobny do domu w stylu zachodnim. Wbudowaną skrzynkę na kwiaty, które jest głównie do celów zdobniczych. Podwyższone dachu, które przypomina projekt bungalow. To sprawia, że możliwe jest rozszerzenie budynku na drugim piętrze. Pełny plan domu w stylu amerykańskim. Chociaż, to wczesny amerykański projekt, to jest bardzo powszechny we współczesnym świecie. Plan charakteryzuje się prostokątnym kształtem, który ma dodatkowe garaże. Posiada również podwójne okna. Tradycyjny plan. Tradycyjny plan ma wiele cech, które są podobne do tych w domach kolonialnych i amerykańskiego stylu południowego. Domy mają prostokątny kształt, strome danych. Ale w planie pojawiło się wiele nowoczesny zmian, takich jak duże okna.

Kategorie: Budowa domu | Tagi: , ,

Mój dom

29 sierpnia 2015

Mój dom Marzenie o domu ma chyba każdy z nas. Chcielibyśmy mieć miejsce, które będzie naszym azylem i schronieniem przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Nie zawsze takie marzenie o własnym domu jest możliwe do spełnienia. Koszta budowy domu są dosyć duże. Ponadto trzeba pozałatwiać masę formalności, które również są kosztowne. Najtrudniej jest osobom, które przed budową domu muszą sobie kupić działkę. Taka działka też swoje kosztuje. Inaczej jest jeśli dostaniemy taką działkę w prezencie od rodziców. Wydaje się, że to nie wiele, ale kupno takiej działki zwykle wiąże się z wydatkiem, jaki byśmy ponieśli na kupno materiałów pod budowę domu. Załatwiając zezwolenia i pozwolenia na budowę, trzeba poświęcić sporo czasu i cierpliwości. Rzadko które dokumenty uda nam się załatwić od ręki. Zwykle urzędy się nie spieszą i mają na to kilka tygodni. Jeżeli już mamy wszystkie zezwolenia możemy zacząć budowę. Trzeba wybrać odpowiednią ekipę budowlaną. Nie mogą być to osoby z przypadku, gdyż nie znając się na budowie mogą wybudować nam dom, który nie będzie spełniał standardów bezpieczeństwa. Dobry majster musi wiedzieć jak postawić fundament, jak wznieść ściany budynku, a także jakich materiałów zastosować, aby wszystko było tak jak należy. Musi mieć znajomość budowania domów w małym paluszku i takich fachowców powinniśmy szukać. Dom ma być miejscem, gdzie będziemy się czuć w pełni bezpiecznie.

Kategorie: Budowa domu | Tagi: , ,

Dom marzeń

29 sierpnia 2015

Dom marzeń Podobno marzenia się spełniają, a czy łatwo jest spełnić marzenie o własnym domu? Wybudowanie domu jest marzeniem naprawdę wielu osób. W większości przypadków na marzeniach się kończy. Nie każdy ma pieniądze, aby móc wybudować swój własny dom. Koszta budowy są naprawdę bardzo duże i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Szansą dla osób, które nie posiadają środków na budowę jest wzięcie kredytu. Należy jednak pamiętać, że taki kredyt trzeba będzie spłacać. Dom musi zostać postawiony na działce budowlanej. Jeśli mamy taką działkę to już mamy połowę sukcesu. Ziemia też jest droga i jeśli przyjdzie nam kupić działkę tych środków pieniężnych będzie nam potrzeba o wiele więcej. Często rodzice dają działkę w prezencie swoim dzieciom, ale głównie są to ci rodzice, którzy posiadają gospodarstwa i takową ziemię posiadają. Osoby z miasta praktycznie nie mają szansy, aby w prezencie otrzymać działkę pod budowę. Co prawda rodzice mogą im tą działkę kupić, ale jest to już mniej prawdopodobne. Dom marzeń dla każdego będzie wyglądał zupełnie inaczej. Jeden będzie chciał dużą i przestronną kuchnię, a drugi będzie wolał ogromny salon i jadalnię. Jeden umieści w łazience prysznic, a drugi nie będzie mógł sobie wyobrazić łazienki bez wanny. Najważniejsze, aby w tym naszym domu z marzeń było miejsce dla każdego członka naszej rodziny. Nie tylko my mamy być w tym domu szczęśliwi, ale każda osoba, która w nim z nami zamieszka.

Kategorie: Budowa domu | Tagi: , ,

Odmienne style budynków

27 sierpnia 2015

Odmienne style budynków Wybierz odpowiedni styl domu i stwórz własny projekt domu marzeń. Istnieje wiele rodzajów projektów domów, które można wykorzystać. Jeśli zastanawiasz się, które są najlepsze, poniżej znajdziesz przewodnik. Art Deco. Ten styl pochodzi z Francji i pojawił się po pierwszej wojnie światowej. Projekt łączy w sobie tradycyjne motywy rzemieślniczych z wiekowych obrazów i materiałów. Główne cechy projektu są to: bogate kolory, bogate zdobnictwo i śmiałe kształty geometryczne. Istnieje wiele budynków na całym świecie, które nadal mają taką konstrukcję. Bungalow. Ten styl jest popularny na całym świecie. Podczas gdy różne osoby mają różne upodobania względem projektu domu, wspólne cechy tych domów, to werandy i niska wysokość. Projekt zyskał popularność po pierwszej wojnie światowej. W Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii budynku bungalow stosowane są głównie jako domy mieszkalne. Styl wiejski / farma. Ten styl domu jest powszechny w obszarach wiejskich. Wiele zabudowań posiada przestrzeń dla zwierząt. W niektórych przypadkach styl farmerski może być połączony z jedną lub większą liczbą obór, które zostały wykonane tak, aby stworzyć dziedziniec. Istnieje wiele tych typów zabudowań, które przetrwały do dziś. Dwór. Jest to projekt, w którym występuje duży budynek, który jest samowystarczalny. Słowo „dwór” pochodzi od czasownika co oznacza mieszkać. Domy zostały pierwotnie zbudowane dla kapłanów.

Kategorie: Budowa domu | Tagi: , ,

« Poprzednie