Baza projektów domów i rezydencji
Dom jednorodzinny projekty

Archiwum z Wrzesień, 2015

Budujemy dom

29 września 2015

Budujemy dom Budowa domu to bardzo ważne wydarzenie dla każdego kto w tym domu zamieszka. Formalności związane z budową domu wiele osób wręcz przerażają. Jest ich tak wiele, że trzeba sporo się nabiegać pomiędzy urzędami, aby móc wszystko załatwić i móc otrzymać pozwolenie na budowę. Jednym z ważniejszych elementów jaki trzeba załatwić przed budową domu to wybranie odpowiedniego projektu. Każdy może wybudować dom o jakim marzy. Wystarczy udać się do projektanta i pokazać mu jaki projekt domu nas interesuje. Wybór projektów jest bardzo duży. W internecie można znaleźć wiele stron z projektami. Widać tam nie tylko jak rozmieszczone są poszczególne pomieszczenia, ale też jak będzie wyglądał dom po wybudowaniu. Można zamówić taki gotowy projekt przez Internet, lub jeśli chcemy coś w nim pozmieniać musimy skorzystać z usług projektanta. W projekcie będzie określone nie tylko rozmieszczenie poszczególnych pokoi, kuchni, łazienki, ale też musi zostać naniesione w jaki sposób będą do domu doprowadzone media, kanalizacja, woda oraz światło. Wszystko to wymaga uzyskania wcześniejszego zezwolenia. Budowa domu sama w sobie nie trwa długo. Przeciętny dom buduje się w kilka miesięcy. Wszystko zależy od tego jak duży jest dom i jak sprawnych mamy fachowców. Przed ich wyborem warto sprawdzić jakie domy wcześniej pobudowali. Jeżeli mają ich zdjęcia lub są w stanie nam je pokazać na żywo z pewnością są rzetelnymi budowlańcami.

Kategorie: Budowa domu | Tagi: , ,

Zalety wynajmu architekta

29 września 2015

Zalety wynajmu architekta Przekonaj się dlaczego warto skorzystać z usług architekta rezydencji. Istnieje wiele korzyści, które pochodzą z wynajęcia architekta budynków mieszkalnych. Niektóre z korzyści obejmują: Stworzenie schematu projektowania. Znane jest to również jako wstępny projekt lub początkowa konsultacja i plany konstrukcji. Tutaj profesjonalny architekt odwiedzi Cię i przedstawi analizy placu budowy w celu zebrania informacji, które pomogą ustalić występne z pomysłów, zaplanować budżet i potrzeb domu. Tutaj architekt będzie dysponować ze szkicami, które pokazują rozmiar, układ i wygląd budynku. Profesjonalny architekt będzie w stanie również usiąść z Tobą, aby zrozumieć Twoje potrzeby. Opracowanie projektowe. Po profesjonalnym zrozumieniu swoich potrzeby i odwiedzeniu budowy, projektant będzie mógł zaprojektować plan piętra, projekt dachu, plan wewnętrzny i zewnętrzny domu. Wszystkie te plany mają na celu oddać charakter Twojego dom. Dokumenty budowy – plany budowy. Są to szczegółowe rysunki, które mają na celu pokazanie, że budynek jest legalny i bezpieczny. Dokumenty także mogą pomóc wykonawcy w celu budowy domu, który jest identyczny z planem. Architekt doradzi Ci w sprawie dokumentów, które trzeba mieć. On / ona również oferuje pomoc w przygotowaniu dokumentów. Administracja procesu budowlanego. Jeśli nie rozumiesz procesu budowlanego lub nie masz czasu na regularne wizyty w urzędach, architekt pomoże Ci w to robić.

Kategorie: Architekt | Tagi: , ,

Wybieranie projektanta domu

29 września 2015

Wybieranie projektanta domu Dowiesz się, jak sukcesywnie wybrać architekta. Należy ocenić wnioski aplikacyjne w celu znalezienia odpowiedniego kandydata na stanowisko projektanta domu. Kryteria oceny powinny być oparte na: wydajność w poprzednich projektach, zdolności danej osoby do zakończenia prac w terminie w ustalonym czasie, dostępności do wspomagających zasobów i doświadczenia. Po oceniane kwalifikacji kandydatów należy przejść do sprawdzenia ich rangi i zaplanować fizyczny wywiad w celu ustalenia najbardziej wykwalifikowanych kandydatów. Gdy znajdziesz najbardziej wykwalifikowany personel do obsługi projektu należy negocjować umowę. Z powodów zawodowych należy wyeliminować nieudanych konkurentów i powiedzieć im, dlaczego się ich nie wybrało. Możesz zrobić odprawę ustnie lub na piśmie. Konkursy architektoniczne na zlecenie projektowania domu. Metoda ta jest zazwyczaj używana podczas planowania ważnych projektów publicznych. Możesz również użyć tej metody podczas obchodzenia się z projektami prestiżowej prywatnej willi. Tutaj należy zaprosić wielu architektów i poprosić o przedstawienie rozwiązania danego problemu. Należy zdecydować się na specjalistę, który daje najlepsze rozwiązanie. Konkluzja. Są to jedne z najlepszych sposobów, aby wybierać architekta do projektu. Należy być bardzo ostrożnym i zwracać uwagę na szczegóły, aby wybrać właściwego kandydata do pracy. Aby mieć dużo czasu i profesjonalnie wybrać osobę z wielką osobowością.

Kategorie: Budowa domu | Tagi: , ,

Projekt domu krok po kroku

29 września 2015

Projekt domu krok po kroku Architekt wykonujący plan przyszłego domu ma bardzo trudne zadanie i musi bardzo dokładnie zrobić wszystkie czynności, aby nadawał on się do zamieszkania. Projektowanie domów należy do bardzo odpowiedzialnych zajęć, gdyż odpowiadamy za bezpieczeństwo rodziny, która go wybuduje i w nim zamieszka. Na samym początku klient przychodzi do architekta z prośbą wykonania planu domu. Na pierwszej rozmowie architekt zbiera potrzebne informacje, które są mu potrzebne do wykonania projektu. Musimy podać metraż działki, powierzchnie domu jaką oczekujemy oraz wiadomość, czy ma on być piętrowy, parterowy. Bardzo ważna jest też informacja dotycząca dachu, ponieważ może on być prosty, skośny, oraz ze stropem, przystosowany do rozbudowy. Podajemy architektowi ilość pokoi, łazienek, czy chcemy mieć taras, balkon i okna dachowe. Jest bardzo dużo kwestii, które musimy omówić z architektem zanim zacznie on realizować nasz projekt. Następnie uzgadniamy termin oddania oraz kwotę, którą musimy zapłacić za wykonanie pracy. Najczęściej zaliczkę wpłacamy w dniu zlecenia projektu, natomiast resztę pieniędzy uiszczamy dopiero po skończeniu projektu przez architekta. My spokojnie czekamy sobie w domu i realizujemy swoje plany, a architekt pilnie pracuje nad naszym zleceniem. Niekiedy potrzebuje on kilku tygodni na wykonanie takiego planu, gdyż mogą powstać przeszkody, które wydłużą czas oczekiwania i pracy nad projektem domu. Im większy dom tym praca potrwa dłużej, gdyż miejsca do zagospodarowania jest znacznie więcej. Dobry architekt nie wykonuje swoich projektów na wyścigi, tylko wkłada w nie całe serce i stara się zrobić je jak najlepiej potrafi.

Kategorie: Projekty | Tagi: , ,

Co musi zawierać każdy projekt domu

28 września 2015

Co musi zawierać każdy projekt domu Wybór projektu domu jest bardzo ważny i musi być w pełni przemyślany. W projekcie domu powinny znaleźć się dokładnie zobrazowane poszczególne pomieszczenia. W taki sposób powinno się ten projekt opisać, aby budowlańcy nie mieli najmniejszego problemu w wybudowaniu domu według projektu, jaki dostaną. Architekt musi zaplanować każdy otwór na okna oraz drzwi, a także umieścić w odpowiednim miejscu komin i kominy wentylacyjne. Jest to bardzo ważne, bo jeżeli plan nie będzie kompletny i wykonany zgodnie z prawem, wybudowany dom może nie spełnić naszych oczekiwań. Projekt budowlany zawsze składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi projekt właściwy domu, który określa się, jako projekt architektoniczno-budowlany. Drugą część stanowi projekt zagospodarowania działki. Każda z tych dwóch części składa się z różnego rodzaju opisów i rysunków. Każdy musi zawierać datę, kiedy został sporządzony oraz podpis osoby, która go wykonała. Osoba, która wykonuje wszystkie rysunki i opisy powinna mieć do tego uprawnienia. Musi znać zasady projektowania budynków zgodnie z prawem. Nie może być to pierwsza lepsza osoba, tylko architekt, który zna się na tego typu pracy. Każdy projekt powinien być wykonany w sposób dokładny i przejrzysty. Każdy element powinien być dokładnie wymierzony i zgodny z zasadami budowy domów. Jeżeli projekt nie zostanie w odpowiedni sposób wykonany możemy nie dostać pozwolenia na budowę.

Kategorie: Mój dom | Tagi: , ,

Dom powinien być funkcjonalny

24 września 2015

Dom powinien być funkcjonalny Decydując się na budowę domu powinniśmy wybrać taki projekt, aby dom był jak najbardziej dopasowany do naszych potrzeb. Dom powinien spełniać określone funkcje. Wybierając odpowiedni dla siebie projekt powinniśmy sprawdzić, czy będzie on funkcjonalny i czy każdy z członków rodziny będzie mógł się w nim odnaleźć. Ilość pokoi powinna być odpowiednia. Każdy powinien mieć swoje miejsce, gdzie będzie mógł spać i odpoczywać, kiedy tylko będzie miał na to ochotę. Dom powinien być w taki sposób zaprojektowany, aby znalazła się w nim kuchnia, co najmniej jedna łazienka i sypialnie dla wszystkich domowników. Bardzo dobrze, jeśli jest też salon i jadalnia. Są to pomieszczenia dla wszystkich, gdzie je się wspólne posiłki oraz ogląda telewizję. Jeżeli wybieramy dom piętrowy łazienka powinna być na każdym piętrze. Ciężko będzie schodzić z góry na dół, aby z skorzystać z toalety. W projekcie domu powinniśmy również przemyśleć, z której strony będą okna. Powinny być dobrze umieszczone, aby w żaden sposób nie pogorszyć funkcjonalności danego pomieszczenia. Okno trzeba przede wszystkim przemyśleć w łazience. Powinno być w takim miejscu, abyśmy bez problemu mogli później zamontować kabinę prysznicową, czy też wstawić szafkę łazienkową. Dom ma dawać nam bezpieczeństwo, ale ma być również miejscem, do którego chętnie będziemy wracać, czy to po pracy, czy też po szkole. Wybierajmy takie projekty domów, które są odpowiednie dl naszych wymagań i do wielkości naszej rodziny.

Kategorie: Budowa domu | Tagi: , ,

« Poprzednie